W AON przyszłość zaczęła się już dziś

W AON przyszłość zaczęła się już dziś

Wyobraź sobie biuro, w którym spełnione są różnorodne oczekiwania i potrzeby pracowników. Rozwiązania aranżacyjne oraz technologiczne, które umożliwiają pracę w zgodzie z własnymi preferencjami oraz aktualnie realizowanymi zadaniami. W Aon wierzymy, że tak wygląda przyszłość pracy, i dlatego w naszej organizacji zdecydowaliśmy się na wdrożenie Activity Based Working.

Activity Based Working (ABW) to trend na rynku pracy, który stanowi przeciwieństwo pracy przy klasycznym biurku, przypisanym konkretnej osobie. Założeniem ABW jest stworzenie takiego miejsca pracy, w którym każdy z nas może znaleźć odpowiednią przestrzeń i narzędzia dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz wykonywanego aktualnie zadania. Prócz biurka mamy do dyspozycji szereg różnorodnych rozwiązań, takich jak alternatywne meble, funkcjonalne sale czy nowoczesne narzędzia IT wspierające nas w codziennej pracy.

Elastyczność pracy w Aon

To my decydujemy, jak będzie wyglądał nasz dzień pracy. Jeżeli poszukujemy miejsca idealnego do pracy indywidualnej, do dyspozycji mamy np. wyciszone Focus Booths lub pokoje do pracy w skupieniu – zwane Quiet Room. W przypadku spotkania zespołowego możemy skorzystać ze specjalnie do tego przystosowanych przestrzeni, takich jak Presentation Rooms, Project Rooms, Conversation Rooms, Cabin Sofas czy Media Benches. Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się tego dnia na pracę zdalną, do naszej dyspozycji pozostają różnorodne rozwiązania IT, np. smartboard, softphone czy narzędzia do wideokonferencji umożliwiające uczestnictwo w nawet najbardziej wymagających spotkaniach.

Biuro zaprojektowane przez pracowników

Koncepcję ABW przyjęliśmy we wrześniu 2016 r., rozpoczynając realizację projektu nowego biura Aon, w którym od stycznia 2018 r. zaczęło pracę ponad 1000 osób. Każdy etap realizacji projektu poprzedzały konsultacje z pracownikami, którzy mogli ocenić i zaproponować rozwiązania możliwe do zastosowania w nowym biurze. I tak na podstawie zebranych opinii wspólnie zdecydowaliśmy, jak będą nazywać się sale konferencyjne, z jakich mebli będziemy korzystać w codziennej pracy, a nawet jaki rodzaj konsoli wideo znajdzie się w „Las Vegas” (jednym z pokoi wellbeing).

Dlaczego Activity Based Working?

ABW przynosi wiele korzyści pracownikom i pracodawcy. Elastyczność w wyborze optymalnego miejsca pracy zwiększa efektywność i innowacyjność każdego z nas. Brak przypisanego biurka powoduje, że częściej wchodzimy w relacje z kolegami z innych zespołów, natomiast nowoczesne rozwiązania IT umożliwiają pracę zdalną, niezależnie od zaplanowanych obowiązków.

W Aon potrzeby naszych kolegów stawiamy w centrum uwagi. Poprzez unikatowe rozwiązania zastosowane w nowym biurze, takie jak choćby elektrycznie podnoszone biurka (tzw. sit/stand desk), pokoje konferencyjne z bieżnią czy pokoje wellbeing, chcemy pozytywnie wpłynąć na komfort pracy każdego z nas.

Chcesz się przekonać jak wygląda praca przyszłości w biurze Aon?

Grupa Aon w Polsce jest częścią globalnej korporacji Aon. Jesteśmy liderem rynku w zarządzaniu ryzykiem, pośrednictwie ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym, a nasze największe biuro w Krakowie oferuje szereg możliwości kariery, m.in. w obszarach usług wspólnych – Finanse, HR, Administracja, IT.

Odwiedź stronę pracaaon.pl i dowiedz się więcej.